© Archi Analysis All rights reserved

Myślę, że istotą w przekształcaniu przestrzeni krajobrazowej, czym jest architektura i urbanistyka, są relacje użytkownika lub funkcji do kontekstu. Uważam, że dobra architektura jest prawdziwą kontynuacją opowieści o tej przestrzeni. Powinna ona mieć zatem konkretny i precyzyjny fundament, aby przetrwała i spełniała dobrze swoje funkcje.

 

 

W pewnym sensie, staramy się zbudować kompozycję opartą na relacjach wielopłaszczyznowych, dotyczących:

 

• użytkownika wraz z jego potrzebami i uczuciami,

 

•środowiska krajobrazowego o bogatej historii, powiązaniach przestrzennych, specyficznych warunkach klimatycznych i rozwiniętej florze oraz faunie,

 

•funkcji i struktury granic materialnych, takich jak: przegrody, otwory, tektonika bryły, czyli to co dodamy lub zmodyfikujemy.

 

 

Kolejnym istotnym aspektem jest dbałość o już istniejący krajobraz lub jego rewaloryzacja, czy też rewitalizacja jeżeli mówimy o całym obszarze urbanistycznym. Staramy się dostrzegać istotę całokształtu środowiska przyrodniczego, które ma w sobie ogrom wzajemnych relacji, których, jak pokazuje historia, nie warto niszczyć. Próbujemy tworzyć coraz doskonalsze struktury pod względem efektywności energetycznej o obniżonym śladzie, nie tylko węglowym, ale dotyczącym ogólnego wpływu na dalszy rozwój kontekstu krajobrazowego. 

 

 

W ramach tego projektu chcemy wprowadzić na rynek budowlany rozwiązania bazujące na niedocenianych właściwościach materiałów budowlanych, z których tworzymy, jak np. kruszywo szkła spienionego, czy materiały z polimerów biodegradowalnych. Podobnie chcielibyśmy dobierać tektonikę bryły i konstrukcji, tak aby była ona optymalna dla wymaganej funkcji, co przekłada się także na koszty budowy i późniejszej eksploatacji. Ważne jest także aby nie zatracić charakteru formy architektonicznej, która powinna spełniać standardy estetyczne inwestora i kulturowe danego obszaru. Proces projektowy z wykorzystaniem badań jakościowych pozwala stworzyć bardziej precyzyjne i efektywne przestrzenie.

 

Zapraszam serdecznie do współpracy w ramach realizacji odważnych i innowacyjnych projektów oraz organizacji procesów inwestycyjnych indywidualnych, a także w ramach kooperacji wielu inwestorów np. CoHousing. 

 

 

Aleksander Dymkowski

Architekt, posiadam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej oraz do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. W branży działam od 7 lat. Pracowałem przy nagradzanych, dużych obiektach hotelarsko-gastronomicznych, rekreacyjnych oraz mniejszych indywidualnych opracowaniach mieszkaniowych, a także przy rewaloryzacji i adaptacji do nowych funkcji obiektów zabytkowych.

Aleksander Dymkowski

Architekt, posiadam uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej oraz do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. W branży działam od 7 lat. Pracowałem przy obiektach hotelarsko-gastronomicznych, rekreacyjnych oraz mniejszych indywidualnych opracowaniach mieszkaniowych, a także przy rewaloryzacji i adaptacji do nowych funkcji obiektów zabytkowych.